Spôsob dodania tovaru

Zásielky doručujeme len na území Slovenskej republiky.

Vaša zásielka bude doručená vami zvoleným spôsobom. V našom e-shope máte na výber z nasledujúcich spôsobov:

Osobný odber - na našej prevádzke a predajni HRAJKA s. r. o., Strečnianska 9, 85105 Bratislava podľa otváracích hodín. Vyzdvihnutie je možné až po potvrdení objednávky a obdržania e-mailu s informáciou o pripravení objednávky na vyzdvihnutie.

Prepravná spoločnosť 123Kuriér - na vami zvolenú adresu doručenia. Doručenie prebieha spoločnosťou 123Kurier, s. r. o. v pracovné dni od 8:00 do 17:00 hod zvyčajne do 48 hodín od expedície tovaru.

Packeta - Balík na výdajné miesto - na interaktívne vybraný Z-point z ponuky spoločnosti Packeta. Doručenie prebieha zvyčajne do 24 hodín od expedície tovaru. Zoznam výdajných miest nájdete na: packeta.sk/pobocky

Hrajka rozvoz * - na zákazníkom vybraný deň a časový interval z ponuky voľných kapacít. Doručenie prebieha našimi prostriedkami iba v rámci blízkeho okolia našej prevádzky, t.j. v len obmedzenej časti Bratislavy, pre obmedzené množstvo zásielok a nie je dostupný pravidelne.

O špeciálnych požiadavkách a akýchkoľvek obmedzeniach v doprave (napr. pešia zóna, zákaz vjazdu áut nad 3,5 t atď.) nás prosím informujte už v objednávke. Doprava tovaru je štandardne zabezpečená tzv. na "prah domu". Nadštandardné služby ako napr. vynesenie tovaru do poschodia alebo dodanie v určitom čase sú spoplatnené a treba ich doobjednať už v čase vytvorenia objednávky. 

O expedícii tovaru Vás budeme informovať e-mailom.


Stav tovaru

U každého tovaru, ktorý je označený "Skladom" máme dostupné skladové zásoby u nás na predajni.

U každého tovaru, ktorý je označený "Expedícia do X dní" máme dostupné skladové zásoby u nášho dodávateľa. Po vytvorení objednávky objednávame tovar u dodávateľa a následne potvrdíme objednávku kupujúcemu e-mailom. Dodacia lehota je uvedená číselné v dňoch. 

U každého tovaru, ktorý je označený "Vypredané" nemáme dostupné skladové zásoby ani u nášho dodávateľa, avšak tento tovar je zvyčajne priebežne dopĺňaný. 

U každého tovaru, ktorý je označený "Vypožičané" nemáme dostupné skladové zásoby, avšak tento tovar je zvyčajne priebežne dopĺňaný keďže sa jedná o produkt na požičiavanie. 

V prípade nedostupnosti tovaru nám môžete napísať pomocou online formulára "Opýtať sa na produkt" v detaile produktu a my vám pomôžeme vybrať vhodnú alternatívu, ktorú Vám môžeme dodať od iného dodávateľa/značky.

Tovar označený ako "Nadrozmerný produkt" nemôže byť doručený štandardným spôsobom alebo všetkými zazmluvnenými prepravcami.

Tovar označený ako "Iba na osobný odber" nemôže byť zabalený bez straty na kvalite (zvyčajne u zložených nadrozmerných produktov požičovne), a preto ho neponúkame inak ako na osobný odber v našej predajni.

Vaše objednávky balíme ekologicky za pomoci recyklovaných materiálov - kartónových krabíc vystlanými výplňovými materiálmi z plastu alebo papiera. V prípade 1-kusových objednávok s kvalitným obalom balíme objednávky do baliaceho papiera a preväzujeme šnúrou. Malé objednávky balíme do ohýbaného kartónu. Knihy obaľujeme navyše aj  bublinkovou fóliou. Krehký tovar označujeme nálepkou na zásielke a balíme s potrebnou výplňou.


Poplatky za dopravu

Objednávky, ktoré sa musia rozdeliť do viacerých zásielok môžu vyžadovať extra poplatok za doručenie. O takýchto objednávkach vás budeme včas informovať a dohodneme spoločne ďalší postup. 

Poplatky za dopravu zahŕňajú manipuláciu a balné, ako aj náklady na prepravu a sezónne príplatky. Cena za prepravu sa líši v závislosti od celkovej hmotnosti zásielky podľa nasledujúcej tabuľky:

Druh doručenia tovaru Váha Cena bez DPH Cena s DPH
Osobné prebratie na pobočke - zadarmo zadarmo
Hrajka rozvoz * - 2,08 eur 2,50 eur
Packeta - balík na výdajné miesto do 5 kg 2,88 eur 3,46 eur
5 - 10 kg 4,64 eur 5,57 eur
123Kuriér do 3 kg 3,00 eur 3,60 eur
3 - 4,9 kg 3,20 eur 3,84 eur
5 - 9,9 kg 3,30 eur 3,96 eur
10 - 19,9 kg 4,00 eur 4,80 eur
20 - 20,9 kg 5,00 eur 6,00 eur
30 - 30,9 kg 6,30 eur 7,56 eur
40 - 50 kg 7,90 eur 9,48 eur

*Hrajka rozvoz je občasne dostupný spôsob prepravy len na vybranom území Bratislavy.

Doprava pre objednávky nad 47 eur je zadarmo.