Kategórie blogu

Kategórie blogu

Nechajte deti hrať sa v blate

V: Obchod Dňa:

Hra detí vonku, v hline či mlákach mnohých rodičov rozrušuje. Je to aj váš prípad? Skúste sa na to pozrieť z iného uhla. Pre deti nie je len špinavá zábava, ale aj dôležitá súčasť ich vývoja. 

Táto činnosť podporuje senzorické vnemy oveľa lepšie, ako akákoľvek umelo vytvorená senzorická hernička. Keď sa deti hrávajú vonku, ponorené do bádania, cítia rôzne prírodné textúry a vône, chute, čo stimuluje ich zmysly a rozvíja senzorické vnemy. Tieto skúsenosti sú neoceniteľné pre ich kognitívny a emocionálny rozvoj, nastavovanie si hraníc a prekonávanie prekážok v budúcnosti.

Navyše, keď deti trávia čas vonku, budujú si imunitu, získavajú hlbší vzťah k prírode a cítia sa viac ako jej súčasť. Táto spojitosť môže viesť k prirodzenej ochrane životného prostredia a starostlivosti o našu planétu.

Je preto dôležité podporovať a povzbudzovať deti, aby sa čo najviac hrali vonku a objavovali krásy prírody bez našich zákazov a obmedzení. Vytvorením zážitkov, ako je banálna hra v blate či lezenie na strom, môžeme našim drobčekom pomôcť budovať zdravé sebavedomie aj spojenie medzi nami a našou planétou.

Ak chcete hru vonku podporiť, motiváciou môžu byť aj zaujímavé hračky určené do exteriéru. Či už rôzne záhradné sety pre najmenších, drevené loďky na hodiny zábavy pri vode, alebo ekologické bádateľské sady, kompasy, baterky a lupy pre veľkáčov.

Nádobka S Lupou Na Hmyz S Pavúkom     Drevená Plť Mrož Do Vody     Terra Kids Detský Ďalekohľad S Puzdrom A Skobou         Kompas s karabínou      Bamboo – Baterka Na Ručný Pohon     Záhradné Náradie Malá Sada     

Vytiahnite deti von na prechádzku a nechajte ich objavovať svet a našu Zem vo všetkej jej nádhere!

Komentáre

Komentujte