Kategórie blogu

Kategórie blogu

Hračky, čo majú zmysel. Nie len tak obyčajné. Magnetické :)

V: Obchod Dňa:

Magnetické hračky sú skvelý a zábavný spôsob, akým sa deti učia o príťažlivosti dvoch magnetov.

Existuje nespočetný výber hračiek pre deti a rodičia často váhajú, do ktorých sa oplatí investovať. My vám prinášame prehľad TOP 3 magnetických produktov v našej ponuke stavebníc, logických a ostatných magnetických hier, ktoré stojí za to kúpiť alebo vyskúšať v našej požičovni hračiek.

Magnetické stavebnice

Smartmax 1+

Už najmenšie lezúce deti sa prvýkrát môžu zoznámiť s magnetom v nečakanej podobe. Vaše dieťatko môže pomocou magnetickej stavebnice Smartmax skladať telíčka zvierat zložené z troch dielov či ako novinku stavebné autíčka, ktoré majú okrem možnosti spájania aj pohyblivé časti mechanizmov.

Séria magnetických stavebníc Smartmax obsahuje množstvo rozšírení, dokonca guľôčkové dráhy, šmykľavky pre autíčka, či ohnuté diely, ktoré ozvláštnia detský výtvor a navyše podporujú fantáziu a kreativitu vašich detí. Cenovo sú dostupné aj pre rodiny s nižším rozpočtom, sú ľahko dezinfikovateľné a nemusíte sa báť, že deti diely prehltnú, pretože sú určené pre deti už od 1 roka!

SmartMax - Moje prvé Safari zvieratká - 18 ks    SmartMax - Moje prvé autíčka – 13 ks    Magnetická stavebnica SmartMax - Start XL (Basic 42)

Magna Qubix 3+

3D magnetická stavebnica Magna Qubix je vhodná pre deti zhruba vo veku od 2 rokov (pod dohľadom dospelej osoby), ktoré nevedia ešte postaviť stavby z plochých magnetov, alebo pre väčšie deti, ktoré sa hnevajú, ak im stavba počas stavania spadne. Stavebnica Qubix pozostáva z množstva tvarov farebných priehľadných kociek s extra silnými magnetmi. Sú náučné, zábavné a podporujú predstavivosť už v rannom veku. Deti ju na predvádzacích akciách milujú!

Pre naše sklamanie, táto stavebnica nemala taký úspech, aký výrobca očakával a výrobu pozastavil. V našej požičovni si ju však s radosťou ponecháme aj po vypredaní zásob!

Magnetická stavebnica Qubix 29 dielov    Magnetická stavebnica Qubix 85 dielov

Magna Tiles 4+

Oproti iným plochým magnetickým stavebniciam vyniká Magna tiles kvalitou spracovania - z kociek nevypadávajú nebezpečné magnety, ktoré by mohli deti prehltnúť, dieliky perfektne spolu držia, no najlepšie na tejto stavebnici je to, že má veľké množstvo doplnkových setov! Stavebnica je ideálna pre rozvoj sústredenia, trpezlivosti, koordinácie ruka-oko a najmä prirodzene učia deti experimentovať s hmotnosťou, stabilitou a rovnováhou.

Magnetická stavebnica Dino 40 dielov    Magnetická stavebnica Downhill Duo 40 dielov    Magnetická stavebnica 100 dielov

Logické magnetické hry

Stavanie ciest 5+

Naša najúspešnejšia magnetická logická hra, ktorá zábavnou formou riešenia problému posiluje logické myslenie detí predškolského a školského veku. Má až 4 úrovne obtiažnosti rozdelené do 72 úloh, v ktorých hráč sa snaží spojiť (alebo nespojiť) určené postavičky na okrajoch plániku pridelenými magnetickými cestičkami. 

Hra je uložená v kovovej krabičke a je skvelou voľbou na dlhé večery alebo aj na cesty.

Magnetická hra Stavanie ciest    Stavanie ciest    Stavanie ciest urovne

Zábava s príšerkami 5+

Logická hra od rovnakého výrobcu rovnako zaujímavá na potrápenie detských hlavičiek. Cieľom tejto hry je umiestniť tvary-príšerky tak, aby stanovený obrazec mal vyplnené každé miesto správnou farbou a tvarom. Hra má 4 úrovne obtiažnosti, obsahuje 56 úloh a je výborná pre deti predškolského veku a prvého stupňa ZŠ. Vďaka malému praktickému baleniu hru možno použiť aj na cestovanie do auta či lietadla.

Magnetická hra Zábava s príšerkami    Magnetická hra Zábava s príšerkamiMagnetická hra Zábava s príšerkami

Sudoku 3+

Magnetické sudoku prispôsobené pre malé deti je veľmi zaujímavá logická a najmä netradičná hra francúzskeho pôvodu podporujúca využívanie ľavej hemisféry mozgu. Hra namiesto čísel obsahuje obrazce zvierat. V ponuke máme 2 druhy s rôznym herným mechanizmom, obe obsahujú až 30 predtlačených úloh:

Zvieratá na farme - deti ukladajú na mriežke 4x4 magnetické zvieratá do prázdnych polí tak, aby neboli 2 rovnaké ani v stĺpci ani v riadku. 

Magnetické sudoku Zvieratá na farme    Magnetické sudoku Zvieratá na farme    Magnetické sudoku Zvieratá na farme

Lesné zvieratá - v tejto hre už číslice sú a znázorňujú počet zvierat zobrazeného druhu v danom riadku alebo stĺpci, ktoré je nutné umiestniť do mriežky 3x3.

Magnetické sudoku Lesné zvieratá    Magnetické sudoku Lesné zvieratá    Magnetické sudoku Lesné zvieratá

Ostatné obľúbené magnetické hry

Magnetický terč 3+

Šípky sú hra, pri ktorej sa môže baviť celá rodina. Magnetický terč z dielne Janod je vhodný pre všetky vekové skupiny a neublíži ani menším deťom, nakoľko obsahuje 6 šípok s plochou koncovkou. Vďaka silnému magnetu šípka k terču dobre priľne, a tak môžu hrať aj malí členovia rodiny. Janod dokonca myslel aj na väčšie rodiny, alebo na prípadné straty a v ponuke má doplnkovú sadu 6 inak farebných šípok. Terče sú obojstranné v rôznych motívoch – najobľúbenejší sú draci, potom príšerky, ale dievčatá jednoznačne obľubujú krásnu záhradu.

Magnetický terč Zábavný park    Magnetický terč Záhrada    Magnetický terč príšerky

Magnetické bludisko 3+

Magnetické bludisko z dielne Tookyland je skvelá a hlavne zábavná hra, v ktorej si deti môžu samé postaviť bludisko z penových magnetiek na základnej doske a potom ním majú previesť guličku zo štartu až do cieľa. Hra poskytuje v základnej verzii 12 predlôh tvarov bludísk, ale tie sú pre deti len inšpiráciou k nespočetným možnostiam bludísk, ktoré sa dajú vďaka 44 rôzne veľkým dielikom postaviť vlastnou kreativitou a zručnosťou. Magnetické bludisko je možné hrať aj ako spoločenskú hru pre 2 hráčov, kedy jeden hráč postaví bludisko druhému a meria sa čas, za ktorý prejde spoluhráč stanovenú trasu.

Magnetické bludisko    Magnetické bludisko    Magnetické bludisko

Emócie a pocity 2+

Edukačná hra pre deti vo veku 2 rokov, ktorá získala viaceré ocenenia! Úlohou hry je správne priradiť magnetické tváričky k rôznym emocionálnym situáciám na priložených kartičkách a zároveň vybrať smajlíka zodpovedajúceho danej emócii. Hra deti učí vcítiť sa do pocitov zobrazovanej osoby a obsahuje zrkadlo, aby deti mohli skúsiť napodobniť emócie vlastnou mimikou tváre. K tváram sa dá okrem smajlíka priradiť aj ľubovoľné oblečenie, aby bola hra pre deti atraktívnejšia. Balenie obsahuje 27 magnetiek, 20 obojstranných ilustrovaných kariet, 1 zrkadlo a 1 magnetickú dosku.

Emócie a pocity s predlohami 20 ks    Emócie a pocity s predlohami 20 ks    Emócie a pocity s predlohami 20 ks

Tak čo, vybrali by ste si? Všetky hry máme nie len na kúpu, ale aj na vyskúšanie v našej požičovni :)

Komentáre

Komentujte