Kategórie blogu

Kategórie blogu

Predstavujeme knižné série podľa veku

V: Obchod Dňa:

Čítanie je skvelý spôsob, ako rozvíjať fantáziu a objavovať niečo nové. Prinášame Vám preto výber najobľúbenejších knižných sérií z našej predajne zoradených podľa odporúčaného veku čitateľov. 

Výber najobľúbenejších knižných sérií

Séria kníh Veľké pokroky 1+

Edukačné knižky z tejto série pomôžu rodičom ľahšie vysvetliť a pripraviť ich deti na bežné udalosti života. Pre deti sú zaujímavé aj preto, že obsahujú pohyblivé aj otváracie prvky a roztomilé ilustrácie.

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Nechcem spinkať

Viem poďakovať

Mamička má bábätko

Pôjdem k lekárovi

Už žiadne plienky

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Čo sa deje 1+

Séria kníh Čo sa deje sú malé edukačné knihy s tvrdými stranami a pohyblivými prvkami na rozvoj jemnej motoriky najmenších detí. Každá kniha má inú tému a obsahuje pekné veľké ilustrácie, ktoré ulahodia každému malému drobčekovi. Deti sa naučia základné veci a vyskúšajú si ich zábavnou formou, práve spomínanými pohyblivými prvkami. 

          

V našej ponuke nájdete nasledujúce tituly:

Čo sa deje V jasličkách

Čo sa deje Na hasičskej stanici

Čo sa deje Recyklujeme

Čo sa deje Autá

Čo sa deje Bagre

Čo sa deje Mesto - Maznáčikovia, V servise, Na hasičskej stanici, V cukrárni, Pozrime sa na Stavbu

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Nájdi a ukáž 1+

Knihy zo série Nájdi a ukáž sú obrázkové knihy malého a stredného formátu, ktoré zaujmú už deti od 1 roka. Najmenšie knihy majú v názve "Moja prvá knižka" a obsahujú zvyčajne 6 krásne ilustrovaných listov pre deti od 1 roka. Väčší formát je určený pre deti od 2 rokov a obsahuje 10 hustejšie ilustrovaných listov. Na boku každého listu sú objekty, ktoré majú deti na vyhľadávať. Strany sú ilustrované lákavými obrázkami scenérií na danú tematiku. Knihy sú robené tak, aby prirodzene podporili deti rozprávať o tom, čo vidia na obrázkoch. Každé dieťa pri listovaní týchto kníh bude mať veľa otázok a obrázky nezostanú bez komentára. Podporujú fantáziu a rozvoj reči dieťaťa.

         

Séria obsahuje množstvo zaujímavých titulov:

Moja prvá knižka - Nájdi a ukáž - Vozidlá

Moja prvá knižka - Nájdi a ukáž - Gazdovstvo

Nájdi a ukáž - Zásahové vozidlá

Nájdi a ukáž - Na gazdovstve

Celú ponuku nájdete tu

Rovnako ilustrované knižky pre deti od 2 rokov bez objektov na hľadanie sú v mini-sérii Môj svet vozidiel tu.

Séria kníh Krtko 2+

Krtko známý ako Krteček, no kto by ho nepoznal! Všetky deti ho milujú. Knižky a leporelá o krtkovi sú krátke príbehy v básničkách, ktoré sa ľahko pamätajú. 

          

V našej ponuke nájdete nasledujúce tituly:

Krtko a zvieratá

Krtko v ZOO

Krtkov deň

Krtko háda, ako to je

Krtko a malí pomocníci

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Julka 2+

Julka je séria príbehov o malom svojráznom dievčatku menom Julka a jej zážitkoch z rodiny. Každá kniha skrýva iný príbeh so zaujímavou ilustráciou. Knihy sú obľúbené hlavne medzi menšími deťmi.

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Julka hľadá ponožky

Julka sedí

Julka všetko zje

Julka sa hrá na skrývačku

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Chlpáčikovia 2+

Séria obsahuje veľký aj malý formát kníh. Veľkoformátová kniha je obrázkový slovník s hlavnými hrdinami rodiny Chlpáčikov. Ukážu deťom všetky veci, ktoré ukrýva ich chalúpka, kde bývajú. A pôjdu s nimi aj na iné miesta, na ktorých sa naučia zopár nových slov.

V menších formátoch kníh Chlpáčikov sú príbehy tematické, edukačné. V každej je možnosť si priestorovo rozložiť ich izbu, vystrihnúť si priložené postavičky a hrať sa!

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Chlpáčikovia: Môj veľký obrázkový slovník

Veselá partička: Velký obrázkový slovník

Chlpáčikovia: Vitajte v lesnej škôlke

Chlpáčikovia: Doktor Jazvec všetkých vylieči

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Vieš už prečo? 2-4 roky

Interaktívne encyklopedické knihy pre menšie deti. Obsahujú veľa otváracích okienok, ktoré zabavia menších čitateľov a veľa zaujímavých a pomerne podrobných informácií vysvetlených tak, aby ich pochopili väčšie deti, pre ktoré je daná kniha určená.

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Kto pracuje na stavbe?

Kto žije v záhrade?

Dinosaury

Ľudské telo

Čas a hodiny

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Veľká knižka pre malých rozprávačov 2+

Veľká knižka pre malých rozprávačov sú veľkoformátové obrázkové knihy, ktoré zaujmú už deti od 2 rokov. Obsahujú zvyčajne 6 husto ilustrovaných listov a na začiatku kníh sú objekty, ktoré majú deti na ďalších listoch vyhľadávať. Strany sú ilustrované lákavými obrázkami scenérií na danú tematiku. Knihy sú robené tak, aby prirodzene podporili deti rozprávať o tom, čo vidia na obrázkoch. Každé dieťa pri listovaní týchto kníh bude mať veľa otázok a obrázky nezostanú bez komentára. Podporujú fantáziu a rozvoj reči dieťaťa.

Séria obsahuje veľké množstvo zaujímavých titulov. 

         

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Potulky 2+

Potulky sú veľkoformátové obrázkové knihy, ktoré sú veľmi husto ilustrované lákavými obrázkami podobne ako séria kníh pre malých rozprávačov. Knihy sú robené tak, aby prirodzene podporili deti rozprávať o tom, čo vidia na obrázkoch. V tejto knihe je zaujímavé to, že na každej strane sú tie isté postavičky, ibaže vždy robia iné činnosti. Podporujú fantáziu a rozvoj reči dieťaťa.

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Potulky jarou

Potulky letom

Potulky jeseňou

Potulky zimou

Potulky nocou

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Poviem ti 2+

Poviem ti je krásna encyklopedická séria kníh, každá so svojim osobitným zameraním. Obsahuje 15 tvrdých listov so zaujímavými ilustráciami a sú doplnené textami, aj rôznymi tematickými hrami na odľahčenie čitateľa.

         

Poviem ti čo robia Dinosaury

Poviem ti čo robia Vlaky

Poviem ti čo robia Autá

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Terka 3+

Terka je hlavná postavička z televízneho seriálu Connie. Sú to knihy malého formátu s tenkými listami v tvrdých doskách a skrývajú v sebe vždy jeden edukačný príbeh. Terkine príbehy sú zaujímavé hlavne pre dievčatá, ktoré sa riešia rôzne udalosti ich detstva. Dieťa má hlavnú predstavitelku ako vzor a pre rodiča je tak ľahšie riešiť situácie napríklad s odchodom do škôlky, návštevou lekára alebo aj príchodom nového člena rodiny.

Séria obsahuje až 32 titulov pre deti predškolského veku. 

          

K sérii nadväzuje séria Školáčka Terka pre deti od 6 rokov.

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Kamarát Kubko 3+

Kamarát Kubko je veľmi podobná séria kníh ako Terka. Tiež sú to knihy malého formátu s tenkými listami plné edukačných príbehov. Táto séria zaujme hlavne chlapcov, pre ktorých je sprievodcom pri bežných situáciách v detstve. Rovnako pomáhajú rodičom vysvetliť a tak ľahšie riešiť s deťmi rôzne situácie.

Séria Kamarát Kubko obsahuje 17 titulov pre deti predškolského veku.

          

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Kubko 3+

Sériu Kubko tvoria malé až stredne veľké knihy s tvrdými listami, ktoré majú edukačný charakter prevažne v oblasti rozvoja reči a sú určené už pre deti od 1 roka. Väčšie knižky obsahujú aj dva príbehy o meste a prázdninách. Knihy sú veľmi obľúbené a deti ich majú radi aj kvôli jej detskej ilustrácii a krátkym, stručným ale hodnotným textom.

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Kubko Hravé gestá a zvuky

Čo robí Kubko?

Kubko sa učí rozprávať

Kubko hovorí prvé slová

Kubko vie rozprávať

Kubko na prázdninách

Kubko v meste

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Gabko 3+

Gabko je milý chlapec, ktorého príbehy zo škôlky a z prostredia rodiny pomáhajú deťom poradiť si s novými životnými situáciami. 

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Gabko v škôlke

V škôlke býva veľká zábava. Gabko do nej chodí veľmi rád, no treba povedať, že niekedy, nevedno prečo, sa mu tam nechce ísť. Inokedy zas iba štuchá vidličkou do taniera, jedlo nezje, vraj nie je hladný, alebo sa mu ani umývať nechce. A sú aj také dni, keď si všetky hračky uchmatne pre seba. Ešteže má okolo seba kamarátov a milú pani učiteľku. S nimi je vždy veselo.

Gabko a jeho rodina

Gabko je škôlkar, býva s mamičkou, ockom a s verným kamarátom šašom Jašom. Rád maškrtí a blázni sa. Keď sa mu niečo nechce, vymýšľa, či by sa to nedalo urobiť nejako inak. Jednoducho obyčajný nezbedný chlapec. Určite takého poznáte. Prečítajte si, čo Gabko zažíva so svojou rodinou a ako sa vyrovnáva s každodennými povinnosťami.

Gabko pomáha

Dobré skutky nemusia byť vždy iba velikánske hrdinské činy. Často sú to malé milé drobnosti, ktoré niekomu pomôžu alebo ho potešia. Aj škôlkar Gabko spoznáva, aký dobrý pocit je, keď urobí pre niekoho niečo užitočné. Napríklad doma pre rodičov, pre kamarátov či dokonca, keď zachráni zvieratko.

Gabko a zážitky zo škôlky

Gabko sa do škôlky teší skoro každé ráno. Stretne tam kamarátov a je zvedavý, čo zaujímavé spolu zažijú. Niekedy je to karneval, inokedy výlet. No a keď sa naoko nič výnimočné nedeje, výmyselník Gabko si vďaka svojej fantázii vyrobí dobrodružstvo aj v celkom obyčajný deň.

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Miško a Brumko 3+

Každá kniha je vedená na inú tému, aby ju dieťa vedelo lepšie spracovať. Je to séria edukačných kníh s 23 ilustrovanými listami, ktoré príbehmi deťom vysvetľujú rôzne situácie bežných dní a ako ich spracovať. Pre rodičov séria Miško a Brumko môže slúžiť ako pomocník pri výchove svojho dieťaťa. 

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Miško a Brumko idú do škôlky

Príbeh sa snaží atraktivnym spôsobom pripraviť dieťa na vstup do predškolského vzdelávacieho procesu. Pomáha mu rozumieť novej situácii a vyrovnať sa s úzkosťou.

Miško a Brumko sa vedia správať

Táto kniha vhodným spôsobom zoznamuje deti s jednoduchými pravidlami slušného správania. Miško chodí do škôlky, kde sa učí ako má jesť pri stole, kedy treba používať čarovné slovíčka alebo čo robiť v divadle.

Miško a Brumko hovoria o pocitoch

Miško je predškolák a každý deň zažíva bežné situácie, kde prežíva rozličné pocity.

Počas čítania si tak Vaše deti môžu predstaviť samé seba v známych situáciach. Naučia sa spoznať a prijať svoje pocity.

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Kuk pod okienko 3+

Séria kníh Kuk pod okienko, Pozri sa pod obrázok alebo Otvor okienko vždy obsahuje množstvo interaktívnych otváracích okienok a krásnych detských ilustrácií. Každá kniha série skrýva hodnotné informácie, ktoré zvládnu pochopit aj malé deti, a to na rôzne témy encyklopedického charakteru.

          

V našej ponuke nájdete nasledujúce tituly:

Otvor okienko Farby

Kuk pod okienko Prvé otázky a odpovede Prečo svieti slniečko

Kuk pod okienko Prvé otázky a odpovede Prečo potrebujeme včely

Kuk pod okienko Prvé otázky a odpovede Čo je to hovienko

Kuk pod okienko Prvé otázky a odpovede Čo sú to bacily

Kuk pod okienko Prvé otázky a odpovede Prečo sa musím obliekať

Kuk pod okienko Prvé otázky a odpovede Prečo si musím čistiť zuby

Pozri sa pod obrázok Nemocnica

Pozri sa pod obrázok Ako bývajú zvieratá

Pozri sa pod obrázok Ako to funguje

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Naj… v pohybe

Všetky knihy z tejto série Vás milo prekvapia. Každý list je prepracovaný do detailov a vyrobený ručne! Obsahuje v priemere 50 pohyblivých částí, otváracie okienka a nechýbajú ani 3D papierové priestorové aplikácie. Sú plné hodnotných informácií encyklopedického charakteru.

         

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Naj… Zvieratá v pohybe

Naj… Dopravné prostriedky v pohybe

Naj… Mesto v pohybe

Naj… Planéta Zem v pohybe

Naj… Vesmír v pohybe

Naj… Lietadlá a letiská v pohybe

Naj… Voda v pohybe

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Rok 3+

Rok sú veľkoformátové obrázkové knihy, ktoré zaujmú už deti od 2 rokov. Knihy sú veľmi husto ilustrované lákavými obrázkami na 15-tich listoch. V tejto knihe je zaujímavé to, že na každej strane sú tie isté postavičky, ibaže vždy robia iné činnosti. Podporujú fantáziu a rozvoj reči dieťaťa.Knihy sú robené tak, aby prirodzene podporili deti rozprávať o tom, čo vidia na obrázkoch. Každé dieťa pri listovaní týchto kníh bude mať veľa otázok a obrázky nezostanú bez komentára. Podporujú fantáziu a rozvoj reči dieťaťa.

          

Séria obsahuje nasledujúce tituly:

Rok v škôlke

Rok v lese

Rok v meste

Rok na dedine

Rok na stavbe

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Pippi dlhá pančucha 7+

Príbehy o Pippi pozná asi každý. Sú veľmi zaujímavé, netradičné a veselé. Pippi je dievčatko s neobvyklým správaním, menom aj výrazom. Žije  sama bez rodičov vo Vile Vilôčke s koňom a opicou. S kamarátmi Tommim a Annikou prežívajú nevšedné dobrodružstvá.

          

Séria obsahuje 3 časti dobrodružstiev: 

Pippi Dlhá pančucha

Pippi nastupuje na loď 

Pippi Dlhá pančucha v  Tichomorí

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Opica škorica 7+

Príbehy o neposednej opici Škorici, ktorá stále čaruje a vyvádza. Pretože je opica Škorica rozprávková, nevie sa slušne správať, ale deti ju vždy poučia, čo je správne a čo nie. Pri tom s ňou zažívajú veľa veselých príhod. Opica rada čaruje, ale nie vždy jej kúzla končia tak, ako si predstavovala. Raz v lete vyskočí z knižky a s deťmi prežije prázdniny plné neuveriteľného dobrodružstva. Dokonca napíše užitočné poznámky, vďaka ktorým sa čitatelia naučia, čo sa patrí a čo nie. 

          

Séria obsahuje 4 časti dobrodružstiev:

Dobrý deň Opica Škorica

Opica Škorica opäť vystrája

Prázdniny s Opicou Škoricou

Opica Škorica znova čaruje

Celú ponuku nájdete tu

Séria kníh Petronela Jabĺčková 8+

Petronela je malá čarodejnica, ktorá býva v jablku a stará sa o jablone. Do susedného domu sa prisťahujú dve malé zvedavé deti Olívia a Oliver. Petronela sa ich bude snažiť vyduriť rôznymi čarami, ale nakoniec sa jej deti zapáčia. Zažijú spolu veľa príhod, medzi ktorými nebude chýbať záhada miznúcich rýb z rybníka, vianočný škriatok, ktorý sa svojimi žartami postará o poriadny rozruch alebo záchrana jablkového sadu pred pekárom Dengľošom, ktorý chce kúpiť mlyn aj s jablkovým sadom a nielen to..

          

Séria obsahuje 4 časti dobrodružstiev:

Tajomstvo jablkového koláča

Ospalý riaditeľ a žabací chaos

Guľovačka a nezbedný škriatok

Krokodíl uprostred záhrady

Celú ponuku nájdete tu

Komentáre

Komentujte